Menu
10 291 zadowolonych klientów

Pierwsze kroki w Alpach

Osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia, jeśli chodzi o jazdę na nartach lub snowboardzie często obawiają się wyjazdu w Alpy. Wśród tych ludzi panuje przeświadczenie, że francuskie, szwajcarskie czy austriackie kurorty zarezerwowane są dla starych wyjadaczy, którzy od kilku sezonów regularnie spędzają zimę na stoku, a jeśli ktoś chce dopiero zacząć przygodę ze sportami zimowymi, najlepiej wybrać się w polskie góry i tam uczyć się wszystkiego, bo za granicą nie ma się czego szukać.

Nic bardziej mylnego, bo – jak udowodnimy w kolejnych akapitach tego wpisu – alpejskie kurorty nie zapomniały o początkujących narciarzach i snowboardzistach, a liczne zielone oraz niebieskie trasy są wprost stworzone dla ludzi, którzy dopiero zaczynają śnieżną zabawę.

Jak zorganizować wyjazd?

6221244248_b0ca48007e_bKażdy kto postanowił, że zimowy urlop spędzi w Alpach staje przed wyborem: zorganizować wypad samemu czy skorzystać z usług biura podróży, które zajmie się wszystkim za niego. Warto tutaj zastanowić się nad tym, jakie korzyści płyną z wykupienia wyjazdu u touroperatora:

  • po pierwsze oprócz transportu i zakwaterowania otrzymujemy też skipass na cały pobyt oraz ubezpieczenie od wypadków. W przypadku, kiedy nie mamy zbyt dużego doświadczenia z zagranicznymi wycieczkami, możemy mieć problem z wyborem najodpowiedniejszego ubezpieczyciela oraz pakietu.
  • po drugie dzięki transportowi zorganizowanemu przez biuro podróży, unikamy wizji błądzenia po Europie w poszukiwaniu kurortu, w którym mamy spędzić wakacje. Na miejscu zbiórki wsiadamy po prostu do autokaru lub samolotu i nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy w tym czasie odpoczęli, zintegrowali się z innymi uczestnikami wyjazdu lub zajęli się swoimi sprawami.
  • Selekcja kurortów. Stawiając dopiero pierwsze kroki, jeśli chodzi o wypady w Alpy nie do końca wiemy, które miejsca mogą być dla nas najlepsze, które resorty charakteryzują się wysokim poziomem, a które oferują najlepszy współczynnik jakość/cena. Oczywiście, możemy poszukać odpowiedniego kurortu na własną rękę, jednak może to przypominać szukanie igły w stogu siania. Przeczesywanie setek ofert turystycznych z alp francuskich, włoskich, szwajcarskich czy austriackich może nam zabrać znacznie więcej czasu niż sama nauka jazdy na nartach czy snowboardzie. Dlatego skorzystanie z pomocy biura podróży może okazać się nieocenionym wsparciem – pracują tam przecież ludzie, którzy od lat jeżdżą w góry i wiedzą, czego można spodziewać się po danym resorcie, stąd pewność, że dostaniemy to, za co płacimy i dodatkowo mamy możliwość poznać odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące ośrodka z pierwszej ręki.

Co spakować?

snowboarding_in_brezovica_kosovoPoza, co oczywiste, nartami lub deską snowboardową, należy pamiętać też o tym, aby przygotować się odpowiednio do warunków, które mogą panować na stoku. Termiczne ubrania, kurtki narciarskie i wszystko, co może ochronić nas przed chłodem będzie na wagę złota, kiedy odczujemy na własnej skórze nawet -20 stopni w nocy.

W przypadku, kiedy zaliczamy się do dopiero początkujących narciarzy lub snowboardzistów, może zdarzyć się, że nie dysponujemy jeszcze sprzętem do zabawy na śniegu. Nic jednak straconego, bowiem na miejscu zawsze skorzystać można z wypożyczalni, gdzie zaopatrzyć mogli się będziemy nie tylko w narty lub deskę, ale także kaski, rękawice czy buty.

Dlaczego Alpy a nie Polska?

Ważny jest też aspekt finansowy. W przypadku Alp, poza szczytowymi momentami sezonu, możemy liczyć na tygodniowy wyjazd nawet za niewiele ponad 1000 złotych, jeśli uda się nam załapać na zniżki oferowane przez touroperatorów. Kwoty tego typu sprawiają, że wyjazd poza granice Polski, aby poszusować na stoku wcale nie musi być droższy od krajowych ofert, a na pewno może być ciekawszy i bardziej emocjonujący. W samym tylko francuskim Les 2 Alpes początkujący narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji 150 kilometrów zielonych i niebieskich tras spośród 226 kilometrów całości, jaką dysponuje resort.

Poza powyższymi powodami do rozważenia Alp jako zimowej destynacji swojego wyjazdu, należy też pamiętać, że spędzenie zimowego urlopu może być po prostu ciekawą przygodą. Doświadczenie atmosfery alpejskiego kurortu w sezonie może być niezapomnianym przeżyciem – a tego już argumentować nie trzeba. Tam trzeba po prostu być.

Dlaczego LOCO TRAVEL?

Bo lubimy aktywnie spędzać czas i tym chcemy zarażać innych.

Bo połączenie aktywności sportowej z dobrą nutą (imprezy, koncerty) i porcją atrakcji (zawody, konkursy) jest naszym przepisem na udany urlop.

Bo zimą możecie pojechać z nami na narty i snowboard, a latem zabierzemy Was na kite’a i windsurfing.

LOCO TRAVEL - We've got your ticket to ride!

ZOBACZ DLACZEGO WARTO

ZOBACZ NASZE

PROMOCJE

SPRAWDZAJ!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi newsami dotyczącymi naszych wyjazdów. Będziesz otrzymywał istotne informacje, nie wysyłamy spamu!

  • Partnerzy

    s_burger_logogopro-logo-800x800

  • Partnerzy

  • Partnerzy

We've got your ticket to ride