Menu
10 291 zadowolonych klientów

La Plagne (Francja)


resorty_laplagne2

La Plagne, wchodzące w skład obszaru narciarskiego Paradiski, dysponującego 425 kilometrami tras i 140 wyciągami. Sama miejscowość, to tak naprawdę 10 mniejszych stacji ulokowanych na rozległej hali pomiędzy 1250 a 2100m n.p.m. Wszystkie miejscowości połączone są nowoczesnym system ponad 100 wyciągów, tworząc tym samym obszar zwany Grande Plagne. Trasy rozpościerają się na dwóch poziomach. Te nadające się do nauki, na szerokich bezdrzewnych stokach znajdują się w wyższych partiach (pomiędzy lodowcem Bellecôte a sześcioma górnymi stacjami). Trudniejsze trasy znajdzie w dolnych partiach Grande Plange i powyżej Roche de Mio. Na freestylowców czekają wspaniałe, ale i wymagające, tereny do freeridu, znajdujące się na północnych zboczach lodowca Bellecôte. Ponadto w okolicy znajdziemy trzy snowparki. Niewątpliwą atrakcją resortu jest tor bobsjelowy, jedyny taki we Francji, który udostępniany jest turystom w okresie poza treningami i zawodami.
Z La Plagne w bardzo łatwy sposób można przejechać do drugiej miejscowości w tym regionie narciarskim – Les Arcs. Nowoczesna kolej Vanoise Express oferuje szybką przejażdżkę nad doliną Panthurin, w trakcie której podziwiać można Mont Blanc i Alpy po włoskiej stronie granicy.

 Informacje o resorcie La Plagne
Najwyższy punkt regionu   3250 m
Położenie miejscowości 1250-2100 m
Liczba wyciągów   105
Wyciągi orczykowe   60
Wyciągi krzesełkowe   36
Kolejki linowe   9
Trasy zielone/niebieskie    138 km
Trasy czerwone   56  km
Trasy czarne    31 km
Liczba snowparków 1


button_resort

button_trasy

button_pogoda

button_kamera

Dlaczego LOCO TRAVEL?

Bo lubimy aktywnie spędzać czas i tym chcemy zarażać innych.

Bo połączenie aktywności sportowej z dobrą nutą (imprezy, koncerty) i porcją atrakcji (zawody, konkursy) jest naszym przepisem na udany urlop.

Bo zimą możecie pojechać z nami na narty i snowboard, a latem zabierzemy Was na kite’a i windsurfing.

LOCO TRAVEL - We've got your ticket to ride!

ZOBACZ DLACZEGO WARTO

ZOBACZ NASZE

PROMOCJE

SPRAWDZAJ!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi newsami dotyczącymi naszych wyjazdów. Będziesz otrzymywał istotne informacje, nie wysyłamy spamu!

  • Partnerzy

    s_burger_logogopro-logo-800x800

  • Partnerzy

  • Partnerzy

We've got your ticket to ride