Menu
10 291 zadowolonych klientów

Tignes (Francja)

resorty_tignes2

Druga co do wysokości, najwyżej położona stacja narciarska w Europie. Razem z Val d’Isère należy do terenu narciarskiego Espace Killy dysponującego ponad 300km tras. To miejscowość o nietypowej historii – pierwotne Tignes leżące na dnie Lac de Chevril zostało 1952 roku zalane przez rzekę Isère. Nową wioskę odbudowano w 1957 roku na wysokości 2100 metrów. Od tego czasu miejscowość cieszy się dużą popularnością wśród narciarzy. W 1986 odbyły się tam I mistrzostwa świata we freestyle skiingu, a w 1992 Tignes było jedną z miejscowości goszczących zimowe igrzyska olimpijskie. Urokliwy resort położony nad alpejskim jeziorem łączy w sobie cechy tradycyjnej górskiej wioski z nowoczesnym kurortem turystycznym. Dogodne położenie – 2100 m n.p.m, pomiędzy lodowcami, zapewnia świetnie warunki narciarskie. Sezon trwa dłużej, niż w większości francuskich ośrodków – bardzo dobre warunki panują od listopada do maja, a na pokrytych lodowcem stokach La Grande Motte (3656 m n.p.m) można jeździć niemalże cały rok. Espace Killy rozpościera się poprzez 3 góry i dwie doliny. Do dyspozycji narciarzy jest 156 tras z całkowitą długością 300 kilometrów, które są połączona 88 wyciągami. W górnych partiach do wyboru mamy głównie stoki o średnim stopniu trudności (w tym najdłuższa na świecie niebieska trasa). Dla bardziej doświadczonych narciarzy są do dyspozycji czerwone trasy, które wyposażone są w armatki z różnicą wysokości 1400 metrów. Tignes to idealne miejsce także do zjazdów na desce. Zarówno szerokie stoki, jak i różnorodność i stopień trudności wielu zjazdów są idealnie przystosowane dla snowboardzistów wszystkich stopni.

Informacje o resorcie Tignes   
Najwyższy punkt regionu   3450 m
Położenie miejscowości 2100  m
Wyciągi orczykowe  22
Wyciągi krzesełkowe  32
Wyciągi taśmowe 3
Kolejki linowe  8
Kolejki szynowe 2
Trasy zielone/niebieskie  198 km
Trasy czerwone  75 km
Trasy czarne  27 km
Liczba snowparków 4

button_resort

button_trasy

button_pogoda

button_kamera

Dlaczego LOCO TRAVEL?

Bo lubimy aktywnie spędzać czas i tym chcemy zarażać innych.

Bo połączenie aktywności sportowej z dobrą nutą (imprezy, koncerty) i porcją atrakcji (zawody, konkursy) jest naszym przepisem na udany urlop.

Bo zimą możecie pojechać z nami na narty i snowboard, a latem zabierzemy Was na kite’a i windsurfing.

LOCO TRAVEL - We've got your ticket to ride!

ZOBACZ DLACZEGO WARTO

ZOBACZ NASZE

PROMOCJE

SPRAWDZAJ!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi newsami dotyczącymi naszych wyjazdów. Będziesz otrzymywał istotne informacje, nie wysyłamy spamu!

  • Partnerzy

    s_burger_logogopro-logo-800x800

  • Partnerzy

  • Partnerzy

We've got your ticket to ride