Menu
10 291 zadowolonych klientów

Valmeinier (Francja)

resorty_valmeinier2

Valmeinier leżące w Dolinie Maurienne, należy do najmłodszego rejonu narciarskiego w Alpach. To właśnie tu kiedyś rozpoczynał się obszar Trzech Dolin, ale ze względu na protesty lokalnej społeczności (zbyt duży tłok), rejon trzech Dolin przeniesiono bardziej na północ. Otwarcie stacji nastąpiło w  1986 i od tamtej pory Valmieinier 1500, Valmieinier 1800 i Valloire tworzą region Galibier Thabor  zwany Mniejszymi  Trzema Dolinami . Karuzela narciarska łącząca trzy doliny, szerokie i dobrze przygotowane trasy, dogodne położenie (większość tras powyżej 2000 m n.p.m.) zapewniające obecność śniegu oraz bogata oferta pozanarciarska zapewniają  regionowi wysoką pozycję wśród najczęściej wybieranych miejsc zimowego wypoczynku.

Region oferuje ponad 150km tras połączonych ponad 30 wyciągami. Poziom zaawansowania jazdy nie ma tu znaczenia, gdyż każdy znajdzie coś dla siebie, np. najdłuższa trasa „Selles“ z ponad 1000m różnicy poziomów,idealna dla początkującących narciarzy, czy też wymagające czarne Cascade albo Olympique, dla tych bardziej wtajemniczonych. Freeriderzy cenią sobie to miejsce za rozległe zbocza z głębokim śniegiem, a fani tricków za Snowpark du Lac de la Vielle. Podzielony na strefy, z skicrossem i hal’pipem,  zapewniaja max zabawy na każdym poziomie zaawansowania. Kompleks oznaczono znakiem jakości przez Związek Snowbordowy i znajduje się w ścisłej piątce najlepszych snowparków we Francji.

Informacje o regionie Valmeinier /Valloire
Najwyższy punkt regionu   2600 m
Położenie miejscowości 1500/1800m
Liczba wyciągów   32
Wyciągi orczykowe   12
Wyciągi krzesełkowe   18
Kolejki linowe   2
Trasy zielone/niebieskie   100 km
Trasy czerwone   38  km
Trasy czarne  12 km
Liczba snowparków 1


button_resort

button_trasy

button_pogoda

button_kamera

Dlaczego LOCO TRAVEL?

Bo lubimy aktywnie spędzać czas i tym chcemy zarażać innych.

Bo połączenie aktywności sportowej z dobrą nutą (imprezy, koncerty) i porcją atrakcji (zawody, konkursy) jest naszym przepisem na udany urlop.

Bo zimą możecie pojechać z nami na narty i snowboard, a latem zabierzemy Was na kite’a i windsurfing.

LOCO TRAVEL - We've got your ticket to ride!

ZOBACZ DLACZEGO WARTO

ZOBACZ NASZE

PROMOCJE

SPRAWDZAJ!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi newsami dotyczącymi naszych wyjazdów. Będziesz otrzymywał istotne informacje, nie wysyłamy spamu!

  • Partnerzy

    s_burger_logogopro-logo-800x800

  • Partnerzy

  • Partnerzy

We've got your ticket to ride